TDK CLF7045T-6R8N-D
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3A 0.0351Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet9 页7 年前
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK CLF7045T-6R8N-D 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.8A 0.0224Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 3.9A 0.033Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.5A 0.015Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRS8040T6R8NJGJ
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.9A 0.0286Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNR8040T6R8N
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.7A 0.0325Ohm DCR 3131 T/R
描述
INDUCTOR, 6.8UH, 3.3A, 30%, 100KHZ; Product Range:TDK - CLF Series; Inductance:6
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2827
Fixed Inductors 6.8uH 27mOhms 3.3A AEC-Q200 (150C)
FIXED IND 6.8UH 3A 35.1 MOHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.8μH, L x W x T :
Inductors for Power Circuits Wound Ferrite
100KHz 3.3A 3A 6.8¦ÌH 35.1m¦¸ ¡À30% 7045 , 7.2mm*6.9mm*4.8mm
CLF-D Nonstandard 0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm 6.8muH
3A 6.8uH 卤30% 3.3A SMD,7x7.4mm Power Inductors ROHS