Bourns SRU5018-1R5Y
SRU5018 Series Shielded Wirewound SMD Inductor W/ Ferrite Core, 1.5 Uh +/-30% Q: 9
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
Master Electronics
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU5018-1R5Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3A 0.04Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 3.1A 0.032Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 3.2A 0.031Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3A 0.0288Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T1R5NMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A 0.0312Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Power Inductor; Series:SRU5018; Inductan; Available until stocks are exhausted
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.5A 0.0155Ohm DCR Automotive T/R
CHOKE, POWER, SHIELDED, 1.5UH; Inductance: 1.5µH; Inductance Tolerance: ± 30%; DC Resistance Max: 0.0155ohm; Q Factor: 9; Self Resonant Frequency: 160MHz; Q Test Frequency: 7.96MHz; Core Material: Ferrite DR/RI; Inductor Case S
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 2.4A, Smd; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.4A; Product Range:Sru5018 Series; Dc Resistance Max:0.0155Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU5018-1R5Y