Bourns SRU5016-6R8Y
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU5016-6R8Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 7.5Q-Factor Ferrite 1.45A 50mOhm DCR
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.5A 0.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 9.624Q-Factor Ferrite 1.3A 0.09Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.8A 165mOhm DCR 2020 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.69A 100mOhm DCR 1515 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.47A 131mOhm DCR 1515 Blister T/R
描述
FIXED IND 6.8UH 1.2A 50 MOHM SMD
100KHz 50MHz 1.1A 1.2A 8@7.96MHz 6.8¦ÌH 50m¦¸ ¡À30% , 5.2mm*5.2mm*1.8mm
SRU5016 Nonstandard 0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm 6.8muH
6.8uH ±30% 1.1A Power Inductors ROHS
SMD SHIELDED POWER CHOKE - LEAD FREE
Inductor, Shielded, 6.8Uh, 1.1A, Smd; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):1.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.1A; Product Range:Sru5016 Series; Dc Resistance Max:50Mohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU5016-6R8Y