Bourns SRU1048A-221Y
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.8A 0.455Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1048A-221Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
72,285
Inductance
220 µH
220 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
800 mA
DC Resistance (DCR)
455 mΩ
455 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.8A 0.455Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.65A 0.565Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 220uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
TAIYO YUDENLBC2518T221K
Inductor General Purpose Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 0.08A 10.92Ohm DCR 1007 T/R
描述
Ind10X10X4.8Mm,220Uh30%0.8A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRU1048A-221Y
100KHz 4MHz 700mA 800mA 20@796kHz 220¦ÌH 455m¦¸ ¡À30% SMD,10X10MM , 10mm*10mm*5.1mm
FIXED IND 220UH 800MA 455MOHM SM
SRU1048A Nonstandard 0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm 220muH
800mA 220uH ±30% 700mA SMD,10x10mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, POWER, 220UH, 0.7A, 30%
INDUCTOR, 220UH, 0.7A, 30%, POWER; Inductance: 220µH; RMS Current (Irms): 800mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 700mA; Product Range: SRU1048A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 4.8mm; DC R