Bourns SRU1038-221Y
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.65A 0.565Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Newark
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
+23.20%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1038-221Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
53,127
Inductance
220 µH
220 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
650 mA
650 mA
DC Resistance (DCR)
565 mΩ
565 mΩ
Q Factor
22
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.8A 0.455Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.8A 0.455Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.42A 1.25Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 11.3Q-Factor Ferrite 0.34A 1.25Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 0.45A 0.82Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 0.3A 1.25Ohm DCR T/R
描述
SRU1038 Series - Shielded SMD Power Inductors | FIXED IND 220UH 650MA 565 MOHM
General Purpose Inductor, 220uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor, Shielded, 220Uh, 650Ma, Smd; Inductance:220Μh; Rms Current (Irms):650Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):650Ma; Product Range:Sru1038 Series; Dc Resistance Max:0.565Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1038-221Y