Bourns SRU1048-3R0Y
Inductor Power Shielded Wirewound 3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.2A 0.01Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-1.80%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1048-3R0Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
58,177
Inductance
3 µH
3 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
6.2 A
DC Resistance (DCR)
10 mΩ
10 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.8A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 4.6A 0.015Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 3uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 0.0252Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNS10155T3R3NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 6.49A 0.0117Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.5A 0.014Ohm DCR T/R
描述
SRU1048 SERIES WIRE-WOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,3 UH +/-30% 6.2A IDC Q:14
General Purpose Inductor, 3uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Fixed Inductor Nonstandard 3µH ±30% 6.2A 7.2mΩ 40MHz 14@7.96MHz
Inductor, 3Uh, Shielded, 6.2A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1048-3R0Y