Bourns SRU1028-3R3Y
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 4.6A 0.015Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-9.10%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1028-3R3Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
95,210
Authorized Distributors
6
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
4.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
15 mΩ
20 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 5.4A 0.0192Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 5.6A 0.0192Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 5.8A 12.5mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A 14.3mOhm DCR T/R
FIXED IND 3.3UH 5A 16.4 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.6A 0.0175Ohm DCR 3131 T/R
描述
General Purpose Inductor, 3.3uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
FIXED IND 3.3UH 4.6A 15 MOHM SMD / 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.6 A 15mOhm Nonstandard
POWER INDUCTOR, 3.3UH, 4.6A, SHIELDED; Inductance: 3.3µH; RMS Current (Irms): 4.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 4.3A; Product Range: SRU1028 Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC