Bourns SRU1048-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A 0.055Ohm DCR T/R
数据表和文档
HQonline
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.34%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1048-220Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
49,580
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
2.6 A
DC Resistance (DCR)
55 mΩ
55 mΩ
Q Factor
22
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 3A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.2A 0.0725Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 2.2A 0.0558Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 22uH 30% 1MHz Ferrite 0.013A 0.65Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 22uH 30% 1MHz Ferrite 0.013A 0.455Ohm DCR 0805 T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 22uH 30% 1MHz Ferrite 510mA 1212 Embossed T/R
描述
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Power Ind, 22Uh, 2.6A, 10X10X4.8Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1048-220Y
FIXED IND 22UH 2.6A 42 MOHM SMD / 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 42mOhm Nonstandard