Bourns SRU1038-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 2.2A 0.0558Ohm DCR T/R
数据表和文档
HQonline
Datasheet3 页5 年前
Newark
Electro Sonic
JRH Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.82%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1038-220Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
12,041
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
DC Resistance (DCR)
55.8 mΩ
55.8 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A 0.055Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.2A 0.0725Ohm DCR 3131 T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
描述
Fixed Inductor Nonstandard 22µH ±30% 2.2A 55.8mΩ 12MHz 20@2.52MHz
Inductor, Shielded, 22Uh, 2.2A, 30%; Inductance:22Μh; Rms Current (Irms):2.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.3A; Product Range:Sru1038 Series; Dc Resistance Max:0.0558Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1038-220Y.