Bourns SRU1028-4R7Y
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 4.5A 0.016Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.97%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1028-4R7Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,258
Authorized Distributors
6
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
4.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
16 mΩ
23 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 5.5A 0.0125Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 4.6A 0.017Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 5.5A 0.014Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 5.3A 20.4mOhm DCR
TAIYO YUDENNS10145T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 5.03A 0.01728Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.7A 15.2mOhm DCR Blister T/R
描述
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor, 4.7Uh, Shielded, 4.5A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-4R7Y
FIXED IND 4.7UH 4.5A 16 MOHM SMD / 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 16mOhm Nonstandard
INDUCTOR, SMT POWER/SHIELDED,4.7UH,30% TOL, SRF MIN 40MHZ, DCR 0.017 OHM,12 QREF