TDK SLF10165T-4R7N4R73PF
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.7A 15.2mOhm DCR Blister T/R
数据表和文档
TDK
Datasheet4 页6 年前
IHS
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENNS10145T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 5.03A 0.01728Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 5.5A 0.014Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 5.4A 0.018Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 5.6A 15.3mOhm DCR Blister T/R
TAIYO YUDENNS10155T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 6.01A 0.0135Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 5.5A 0.0125Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4040
4.7μH Shielded Wirewound Inductor 4.7A 15.2mOhm Max Nonstandard
INDUCTOR, 4.7UH, SHIELDED, 4.7A; Inductance: 4.7µH; RMS Current (Irms): 4.7A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 6.1A; Product Range: SLF Se; Available until stocks are exhausted Alternative available