Bourns SRR6040A-180M
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 10KHz Ferrite 1.5A 0.075Ohm DCR Automotive T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页7 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.79%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR6040A-180M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
95,424
Inductance
18 µH
18 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.5 A
1.5 A
DC Resistance (DCR)
75 mΩ
92 mΩ
Q Factor
Test Frequency
10 kHz
10 kHz
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Shielded Wirewound 18uH 20% 10KHz 1.32A T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 18uH 20% 100KHz 39Q-Factor Ferrite 1.6A 0.08Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz Ferrite 1.8A 0.09Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz 1.85A 0.081Ohm DCR 2424 T/R
Inductor, ferrite,18Uh,15+% Tol,15-% Tol,5039-Case |Bourns, Inc. SRR1005-180Y
描述
General Purpose Inductor, 18uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
FIXED IND 18UH 1.5A 75 MOHM SMD
SRR6040A Nonstandard Corner Terminals 0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm 18muH
10KHz 1.35A 1.5A 18¦ÌH 75m¦¸ ¡À20% SMD,6.7X6.7MM , 6.7mm*6.7mm*4mm
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 18UH, 20%, SRR6040A
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr6040A Series, 18 H, 20%, Shielded, 0.075 Ohm, 1.5 A |Bourns, Inc. SRR6040A-180M
18uH ±20% 1.35A SMD,6.7x6.7mm Power Inductors ROHS