Bourns SRR0745A-180M
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz Ferrite 1.8A 0.09Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.42%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR0745A-180M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz Ferrite 2A 0.079Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz 1.85A 0.081Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz Ferrite 1.4A 125mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 18uH 20% 100KHz 39Q-Factor Ferrite 1.6A 0.08Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.5A 70mOhm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 18uH 20% 10KHz 1.32A T/R
描述
General Purpose Inductor, 18uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
FIXED IND 18UH 1.8A 90 MOHM SMD
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 18UH, 20%, SRR0745A
INDUCTOR, SHIELDED, 18UH, 20%, 1.8A
SRR0745A Nonstandard 0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm 18muH
1KHz 1.95A 1.8A 18¦ÌH 90m¦¸ ¡À20% , 7.3mm*7.3mm*4.7mm
Inductor, 18Uh, Shielded, 1.8A; Inductance:18Μh; Rms Current (Irms):1.8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.95A; Product Range:Srr0745A Series; Dc Resistance Max:90Mohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0745A-180M