Bourns SRR1210A-561M
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 1.1A 900mOhm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,950
Authorized Distributors
6
Inductance
560 µH
560 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.1 A
1.1 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
900 mΩ
900 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 1.1A 0.9Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 1KHz Ferrite 0.23A 3.5Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 1KHz Ferrite 0.26A 2.6Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 100KHz Ferrite 0.64A 0.9Ohm DCR 4949 T/R
Ind Power Shielded Bobbin Core 560uH 20% 100KHz Ferrite 230mA T/R
General Purpose Inductor, 560uH, 20%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 3030
描述
General Purpose Inductor, 560uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1210A Series, 560 H, 20%, Shielded, 0.9 Ohm, 1.1 A |Bourns, Inc. SRR1210A-561M
INDUCTOR, 560UH, 20%, 1.1A, SHIELDED; Inductance: 560µH; RMS Current (Irms): 1.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 950mA; Product Range: SRR1210A Series; Power Inductor Case: 12mm x 12mm x 10mm; DC Resistance Max: 0.9ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200