Bourns SRR0745A-561M
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 1KHz Ferrite 0.26A 2.6Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 1KHz Ferrite 0.23A 3.5Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 560uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 1.1A 900mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 1.1A 0.9Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Bobbin Core 560uH 20% 100KHz Ferrite 230mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 20% 100KHz Ferrite 0.64A 0.9Ohm DCR 4949 T/R
描述
General Purpose Inductor, 560uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr0745A Series, 560 H, 20%, Shielded, 2.6 Ohm, 260 Ma |Bourns, Inc. SRR0745A-561M
INDUCTOR, 560UH, 20%, 0.26A, SHIELDED; Inductance: 560µH; RMS Current (Irms): 260mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 300mA; Product Range: SRR0745A Series; Power Inductor Case: 7.3mm x 7.3mm x 4.5mm; DC Resistance Max: 2.6ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200