Bourns SRF1260A-4R7Y
Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH/18.8uH 30% 100KHz Ferrite 7.18A/3.59A T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.83%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRF1260A-4R7Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 8.2A 0.0155Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 1KHz 8Q-Factor Ferrite 8.5A 0.012Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 7.7A 11.6mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.7A 0.0135Ohm DCR 3939 T/R
TAIYO YUDENNS10145T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 5.03A 0.01728Ohm DCR T/R
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor, Coupled, 4.7 uH, 13.7 Milliohm, 7.18 A, 12.5mm x 12.5mm x 6mm
INDUCTOR, DUAL, 4.7UH, 9.71A, PWR, PARA.; Product Range: SRF1260A Series; Inductance, Parallel: 4.7µH; RMS Current - Parallel: 7.18A; Saturation Current - Parallel: 9.71A; Coupled Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC Resi