Bourns SDR1307A-391K
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A 600mOhm DCR Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页6 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
34,914
Inductance
390 µH
390 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
600 mΩ
600 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A 0.6Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 0.7Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 0.68Ohm DCR T/R
Ind 390.00 Uh 0.860 A 650.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-391K
Ind 390.00 Uh 1.100 A 416.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-391K
描述
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sdr1307A Series, 390 H, 10%, Unshielded, 0.6 Ohm, 1 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1307A-391K
INDUCTOR, 390UH, 1.5A, 10%, POWER; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 1A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 1.5A; Product Range: SDR1307A Series; Power Inductor Case: 13mm x 7mm; DC Resistance Max: 0.6ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200