Bourns SDR1307-391KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1A 0.6Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.89%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR1307-391KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Stock
23,324
Inductance
390 µH
390 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
600 mΩ
600 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 0.7Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 700mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A 0.68Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 390uH 10% 100KHz 0.095A 8.06Ohm DCR 1812 T/R
Ind 390.00 Uh 0.860 A 650.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-391K
Ind 390.00 Uh 1.100 A 416.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-391K
描述
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
Fixed Inductor Nonstandard 390µH ±10% 1A 600mΩ 2.5MHz 12@796kHz
Surface Mount Power Inductor, Sdr1307 Series, 390 H, 10%, Unshielded, 0.6 Ohm, 1 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1307-391KL