Bourns SDR1307-121KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.8A 0.21Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.41%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR1307-121KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
44,412
Authorized Distributors
6
Inductance
120 µH
120 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1.8 A
1.8 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
210 mΩ
210 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 1.95A 0.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.65A 0.21Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 160mA 4.5Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Wirewound 120uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A 0.32Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 120uH 10% 1KHz Ferrite 1.5A 0.2Ohm DCR Pin Bulk
Ind 120.00 Uh 2.000 A 127.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-121K
描述
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
Surface Mount Power Inductor, Sdr1307 Series, 120 H, 10%, Unshielded, 0.21 Ohm, 1.8 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1307-121KL
INDUCTOR, 120UH, 10%, 1.8A, SMD; Inductance: 120µH; RMS Current (Irms): 1.8A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 2.8A; Product Range: SDR1307 Series; Power Inductor Case: 13mm x 13mm x 7mm; DC Resist