Bourns SDR0403-221KL
Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 220mA T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页7 年前
Datasheet2 页14 年前
_legacy Avnet
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+46.46%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0403-221KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2019
Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 170mA T/R
Inductor Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.24A 0.9Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 220uH 10% 1KHz 47Q-Factor Ferrite 0.26A 1.39Ohm DCR RDL Box
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
TAIYO YUDENCBC3225T221KR
Inductor Power Chip Wirewound 220uH 10% 100KHz Ferrite 0.19A 3.25Ohm DCR 1210 T/R
描述
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
Inductor;Filter;Ind 220uH;Tol +/-20%;Cur 0.22A;SMT;Case 0403;DCR 4.4 Ohms
Inductor; Core Material:Ferrite DR; DC Current Rating:0.33Arms; DC Resistance Max:4.4ohm; Inductance:220µH; Inductance Tolerance:±10%; Inductor Type:Power; Q Factor:50; Self Resonant Frequency:4MHz; Series:SDR0403 ;RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SMD, 220UH, 0.33A; Inductance:220µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:4.4ohm; DC Current Rating:220mA; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:4.5mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:50; Resonant Frequency:4MHz; Saturation Current Ic:0.33A; Test Frequency:0.796MHz