Bourns SDR0302-221KL
Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 170mA T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.42%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0302-221KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 220mA T/R
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
Inductor Power Wirewound 220uH 10% 796KHz 45Q-Factor Ferrite 0.2A 2.5Ohm DCR RDL Bag
TAIYO YUDENCB2518T221K
Inductor Power Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 0.18A 5.85Ohm DCR 1007 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 100KHz 31Q-Factor Ferrite 0.18A 3Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447669220
975KHz 6.5MHz 200mA 40@975kHz 220¦ÌH 7.2¦¸ ¡À10% 1812 , 4.5mm*3.2mm*3.4mm
描述
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Fixed Inductor Nonstandard 220µH ±10% 170mA 5.7Ω 8MHz 40@796kHz
INDUCTOR, 220UH, 10%, 0.17A, SMD; Product Range:BOURNS - SDR0302 Series; Inductance:220µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Unshielded; DC Resistance Max:5.7ohm; RMS Current (Irms):170mA; Saturation Current (Isat):190mA; Case Dimensions:3mm x 2.8mm x 2.5mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Core Material:Ferrite DR; DC Current Rating:170mA; Inductor Case Style:SMD; Q Factor:40; Q Test Frequency:796kHz; Self Resonant Frequency Min:8MHz