Bourns PM1608S-6R8M-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 6.8uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A T/R
数据表和文档
Stock
22,784
Authorized Distributors
5
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
DC Resistance (DCR)
65 mΩ
65 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 59mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A 0.065Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 1.2A 0.065Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A 0.118Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.3A 0.312Ohm DCR 1212 T/R
TAIYO YUDENNRS4018T6R8MDGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.45A 0.1176Ohm DCR 1515 T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2617
1.2A 6.8uH ±20% SMD,4.4x6.6mm Power Inductors ROHS
Ind6.6X4.4X3Mm,6.8Uh20%1.2A,shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1608S-6R8M-RC