Bourns SRN4018-6R8M
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A 0.118Ohm DCR 1515 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
element14 APAC
JRH Electronics
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.16%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN4018-6R8M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,563
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.5 A
1.2 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
118 mΩ
118 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.65A 2020 T/R