Bourns PM1608S-1R0M-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 1uH 20% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 3A T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Electro Sonic
Stock
21,221
Authorized Distributors
5
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
3 A
DC Resistance (DCR)
40 mΩ
40 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Ind Power Wirewound 1uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.8A T/R