Bourns PM1210-470J-RC
Inductor RF Molded Bobbin Core 47uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.06A 7Ohm DCR 1210 T/R
数据表和文档
JRH Electronics
_legacy Avnet
X-ON
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.79%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns PM1210-470J-RC 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
75 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
7 Ω
7 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
2.52 MHz
2.52 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 60mA 7Ohm DCR 1210 T/R
Fixed Inductor 1210 47µH ±5% 60mA 3.20 x 2.50mm 2.20mm 7Ω 15MHz 30@2.52MHz
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
描述
CHIP INDUCTOR, 47 uH, 60mA, 5%, 15MHZ; Inductance: 47µH; DC Resistance Max: 7ohm; Self Resonant Frequency: 15MHz; DC Current Rating: 75mA; Inductor Case / Package: 1210 ^3225 Metric]; Product Range: PM1210 Series; Inductance T
Inductor, 47Uh, 75Ma, 5%, 15Mhz; Core Material:Ferrite; Dc Current Rating:75Ma; Dc Resistance Max:7Ohm; Inductance:47Μh; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:1210; No. Of Pins:2; Q Factor:30; Q Test Frequency:2.52Mhz Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1210-470J-RC