Bourns CM322522-470JL
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
数据表和文档
Electro Sonic
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.40%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
75 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
7 Ω
7 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
2.52 MHz
2.52 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 60mA 7Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Molded Bobbin Core 47uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.06A 7Ohm DCR 1210 T/R
Fixed Inductor 1210 47µH ±5% 60mA 3.20 x 2.50mm 2.20mm 7Ω 15MHz 30@2.52MHz
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
Inductor General Purpose Chip Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.14A 5Ohm DCR 1812 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 2.52MHz 45Q-Factor Ferrite 340mA AXL T/R
描述
Inductor General Purpose Chip Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.06A 7Ohm DCR 1210 T/R
2.52MHz 15MHz 75mA 30@2.52MHz 47¦ÌH 7¦¸ ¡À5% 1210 , 3.2mm*2.5mm*2.2mm
Magnetics - Chip Inductor /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CM322522-470JL
75mA 47uH ±5% 1210 Power Inductors ROHS
CM322522 Nonstandard 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 47muH