Bourns PM1210-220J-RC
Ind Chip Molded 22uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 105mA 1210 T/R
数据表和文档
IHS
_legacy Avnet
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.44%
备用零件
Price @ 1000
Stock
95,685
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
105 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
3.7 Ω
3.7 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
2.52 MHz
2.52 MHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor General Purpose Unshielded Wirewound 22uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor 110mA 1210 T/R
NLV Series 1210 22 uH ±5% 110 mA 3.7 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 22uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.11A 3.7Ohm DCR 1210 Automotive T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
TAIYO YUDENLBM2016T220J
Inductor RF Wirewound 22uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 0.14A 3.64Ohm DCR 0806 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 22uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 180mA 3.2Ohm DCR 1812 T/R
描述
CHIP INDUCTOR, 22µH, 110mA, 5%, 25MHZ; I; CHIP INDUCTOR, 22µH, 110mA, 5%, 25MHZ; Inductance:22µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:3.7ohm; DC Current Rating:105mA; Q Factor:30; Self Resonant Frequency:25MHz; Q Test Frequency:2.52MHz; Core Material:Ferrite