Bourns PM105SB-101K-RC
Inductor Power Shielded Bobbin Core 100uH 10% 100KHz 29Q-Factor Ferrite 0.72A 0.34Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
66,616
Authorized Distributors
6
Inductance
100 µH
100 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
720 mA
720 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
340 mΩ
340 mΩ
Q Factor
29
Test Frequency
100 kHz
1 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 10% 100KHz 29Q-Factor Ferrite 0.72A 0.34Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 100uH 10% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 0.75A 0.43Ohm DCR T/R
Ind RF Choke Shielded 100uH 10% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 740mA RDL Bag