Bourns PM0603-22NJ-RC
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页7 年前
_legacy Avnet
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
71,103
Authorized Distributors
6
Inductance
22 nH
22 nH
22 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
DC Resistance (DCR)
190 mΩ
190 mΩ
190 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 250MHz 38Q-Factor Ceramic 0.49A 0.19Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 250MHz 38Q-Factor Alumina 0.7A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 24nH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 490mA 190mOhm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 22 nH, 0.22 ohm, 2.6 GHz, 500 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
描述
250MHz 3GHz 700mA 35@250MHz 22nH 190m¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*1.05mm*1.2mm
PM0603 0603 (1608Metric) 0.065Lx0.041W 1.65mmx1.05mm 22nH
FIXED IND 22NH 700MA 190MOHM SMD
Ind1.65X1.05X1Mm,22Uh5%0.7A,non-Shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM0603-22NJ-RC
700mA 22nH ±5% 0603 Power Inductors ROHS