Bourns CR0805-JW-752ELF
Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Electro Sonic
X-ON
3 个月趋势:
-1.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6GEYJ752V
Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 7.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ822V
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-6GEYJ682V
Res Thick Film 0805 6.8K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 7500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
7.5K¦¸ ¡À5% 125mW ¡À200ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*600¦Ìm