Panasonic ERJ-6GEYJ752V
Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
相关零件
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 7.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 6.8K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 6.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 7.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 7.5 kΩ, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ752V
Resistor;Thick Film;Res 7.5 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 7500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 7.5kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 7500 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ752V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 7.5 kOhm
RES, 7K5, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 7.5kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor E; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:7.5Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Erj Series; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6GEYJ752V.