Bourns 4605X-101-222LF
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 63/100W ±100ppm/°C BUS Conformal 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页5 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-20.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
50,043
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor Thick Film Net 2.2k Ohm 2% 1 Watt Isolated 8-Pin SIP Pin Through Hole
6-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 750mW 2kOhm ±100ppm/C
CTS Components77061222P
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063222P
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 2000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
描述
Avnet Japan
5-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.498Lx0.098W 12.65mmx2.49mm 630mW 2.2kOhm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, NETWORKS & ARRAYS,5 PINS,2.2K OHM,2%
4 ±2% 2.2kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-5-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.63W, 2200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 5010
RESISTOR NETWORK, 2K2; Resistance: 2.2kohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 4Elements; Network Circuit Type: Bussed; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 5Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 200