Bourns 3362U-1-102
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
JRH Electronics
Master Electronics
Arrow Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.87%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3362U-1-102 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,262
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
PC Pin
Pin
Pin
Number of Turns
1
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics64PR1KLF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 1 kΩ, 0.25 W, THT, lateral, 64PR1KLF
TE Connectivity1623838-7
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.7mm (9.5 X 4.95 X 9.5mm) Pin Thru-Hole
描述
Single-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 SQ 1KOHMS 10% 0.5WATTS
±10% ±100ppm/℃ 500mW 1kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
TRIMPOT 1.0K OHM 1/4" SQ CER ST
1K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À100ppm/¡æ 4.7mm