Vishay T73XX102KT20
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.29%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TE Connectivity1623838-7
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.7mm (9.5 X 4.95 X 9.5mm) Pin Thru-Hole
PanasonicEVMAASA00B13
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 1000ohm, 150V, 30% +/-Tol, 1 Turn(s)
±20% 100mW 1kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
PanasonicEVM-F6SA00B13
TRIM POT 1K OHM 6MM CERAMIC
描述
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.6 X 4.87 X 7mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER;CERMET;REST 1 KILOHMS;PCB;1 TURN;LINEAR;PWR-RTG 0.5W
Trimmers; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T73; Temperature Coefficient:± 100ppm; Power Rating:500mW; Adjustment Type:Trimmer; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Cermet ;RoHS Compliant: Yes