Bourns 3360C-1-503
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s), 2619
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页8 年前
Master Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,656
Authorized Distributors
5
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Mount
Panel
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
PCB
Pin
Number of Turns
1
Tolerance
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Conductive Plastic
Conductive Plastic
Temperature Coefficient
1000 ppm/°C
1000 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KN-0QC15B50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
±20% 60mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
PanasonicEVU-F3MFL3B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 50K EVU SERIES
描述
±20% ±1000ppm/℃ 250mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Panel Control-6Mm Sq St Cond Plastic /Tray Packaging |Bourns, Inc. 3360C-1-503
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR