Bourns 3329P-DK9-502
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Master Electronics
Arrow Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,919
Authorized Distributors
3
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
PC Pin
Pin
Number of Turns
1
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2005-10-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (9.53 X 9.53mm) Pin Thru-Hole T/R
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 4.7 X 7mm) Pin Thru-Hole Tube
TE Connectivity1623841-6
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1/2W 1Turn 3.7mm (9.5 X 9.5 X 4.95mm) Pin Thru-Hole
TE Connectivity1623866-9
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.5mm (20.6 X 4.9 X 6.5mm) Pin Thru-Hole
描述
Single-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 RND 5KOHMS 10% 0.5WATTS
Res,Cermet,5Kohms,500Mwvdc,10+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
TRIMMER - 1/4 RD ST CERMETTUBETUBE PACKAGING
TRIMPOT 5.0K OHM 1/4" RD CER ST