Bourns 3314Z-1-102E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2220
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.03%
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 1 kohm, Surface Mount, 1 Turns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics23AR1KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer, Cermet, 0.125W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1413
TT Electronics22AR1KLFTR
描述
SMD Single-Turn Trimmer Potentiometers 1K OHM 4MM SQUARE SE
4MM SQ, SMD, TRIMMER, CERMET, SINGLE TURN, 1 KILOHMS
±20% ±100ppm/℃ 250mW 1kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER POTENTIOMETER 1KOHM 1TURN SMD
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.41mm (5.01 X 5.56 X 5.76mm) J-Hook SMD Automotive AEC-Q200 T/R
SEALED,CERMET,4MM,SINGLETURN, 1K,10%,SIDE,Z,T/R<AZ
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD SIDE
RES TRMR 1K OHM 20% 1/4W 1TURN 2.41MM J-HOOK SMD
TRIMPOT 1.0K OHM 4MM SQ CER ST
1K¦¸ ¡À20% 250mW ¡À100ppm/¡æ 5.76mm
Trimmer Potentiometer 1Kohm 1Turn Smd; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:1Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series; Msl:-Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3314Z-1-102E