Bourns 3313J-1-102E
Trimmer, Cermet, 0.125W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1413
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页3 年前
Datasheet2 页17 年前
Datasheet2 页9 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页11 年前
TME
3 个月趋势:
-1.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3313J-1-102E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
TT Electronics22AR1KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.1W, 1000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1110
Trimmer, Cermet, 0.125W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1514
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 1 kohm, Surface Mount, 1 Turns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics23AR1KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
描述
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3313J-1-102E; Cermet, Potentiometer; 2.2 mm; 125 mW; Surface Mount
Trimpot Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:1Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3313 Series; Power Rating:125Mw; Qualification:Aec-Q200 Rohs Compliant: Yes |Bourns 3313J-1-102E.