Bourns 3314J-1-102E
Cermet trimmer potentiometer, 1 kΩ, 0.25 W, SMD, on top, 3314J-1-102E
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
_legacy Avnet
Future Electronics
Newark
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3314J-1-102E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Stock
68,699
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics23AR1KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 1 kohm, Surface Mount, 1 Turns
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2220
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 0.25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 5 X 2.55mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics22AR1KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.125W, 1000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1413
描述
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3314J-1-102E; Cermet, Potentiometer; 2.55 mm; 250 mW; Surface Mount
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.45mm (5 X 5 X 2.55mm) J-Hook SMD Automotive AEC-Q200 T/R
TRIMMER, CERMET, REST 1 KILOHMS, SMD, 1 TURN, PWR-RTG 0.25W