Bourns 3296Y-1-105LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Burklin Elektronik
_legacy Avnet
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.28%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3296Y-1-105LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
63,097
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
25
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Trimmer Potentiometer 1M Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.19mm Pin Through Hole
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 500V
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1e+06ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
TE Connectivity1-1623849-6
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turns 2.25mm (10 X 4.7 X 11.5mm) Pin Thru-Hole
Trimmer, Cermet, 0.063W, 1000000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
描述
Resistor Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W (1/2W) 25(Electrical)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 1Mohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 1 MEGOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
±10% ±100ppm/℃ 500mW 1MΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:1Mohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3296 Series; Power Rating:500Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes