Bourns 3296P-1-105LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1e+06ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页15 年前
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.16%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3296P-1-105LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
24,467
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 500V
TE Connectivity1-1623849-6
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turns 2.25mm (10 X 4.7 X 11.5mm) Pin Thru-Hole
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.063W, 1000000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
描述
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 11.55 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 1Mohms Sealed Horizontal Adjust
±10% 500mW 1MΩ Plugin-3P,9.5x4.8mm Potentiometers, Variable Resistors ROHS