Bourns 3296P-1-254LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.87%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3296P-1-254LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
4,112
Authorized Distributors
6
Resistance
250 kΩ
250 kΩ
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 250 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3296W-1-254LF
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 21(Elec)/23(Mech)Turns 2.2mm (9.7 X 5 X 11.1mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 SQ H/ADJ 250K
描述
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 11.55 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 250Kohms Sealed Horizontal Adjust
±10% ±100ppm/℃ 500mW 250kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:side Adjust; Track Resistance:250Kohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3296 Series; Power Rating:500Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes