Bourns 3214W-1-202E
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 3.9 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页6 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
3 个月趋势:
-6.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3214W-1-202E 符号、封装和 3D STEP 模型。
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,153
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Termination
J-Hook
SMD/SMT
Number of Turns
5
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1914
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
TT Electronics44WR2KLFTB
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W 9(Elec)Turn 1.42mm (4.83 X 3.91 X 5.31mm) J-Hook SMD Tube
TT Electronics44WR2KLFT7
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
TT Electronics84WR2KLF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 2 kΩ, 0.25 W, SMD, on top, 84WR2KLF
描述
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3214W-1-202E; Cermet; 5.08 mm; 250 mW; Surface Mount
TRIMMER, CERMET, REST 2 KILOHMS, SMD, PWR-RTG 0.25W, DIM 0.19INLX0.2INWX0.139INH
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 2 kohm, Surface Mount, 5 Turns
TRIMMER, POT, 2KOHM, 10%, 5TURN, SMD, FULL REEL; Track Resistance:2kohm; No. of Turns:5; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD