Bourns 3059Y-1-502M
Trimmer, Cermet, 1W, 5000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
Master Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,205
Authorized Distributors
4
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
Mount
Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
PC Pin
Pin
Number of Turns
22
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2010-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.75W, 5000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 5000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 7519
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 4.7 X 7mm) Pin Thru-Hole Tube
TE Connectivity4275P502K
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1/2W 1Turn 2.8mm (7 X 7.2 X 5.2mm) Pin Thru-Hole Plastic Tube
TE Connectivity1623841-6
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1/2W 1Turn 3.7mm (9.5 X 9.5 X 4.95mm) Pin Thru-Hole
描述
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 5Kohms 10% 1-1/4 Panel Mount
TRIMMER-1 1/4 RECT MT CERMETTUBETUBE PACKAGING
TRIMPOT 5.0K OHM 1.25"REC CER MT