Bourns 3059Y-1-500LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
Electro Sonic
_legacy Avnet
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
26,645
Resistance
50 Ω
50 Ω
Mount
Chassis Mount, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 50 Ω, 0.5 W, THT, on top, 3296Y-1-500LF
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 50 ohm, Through Hole, 25 Turns
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 50ohm, 6.12V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 5 X 11.1mm) Pin Thru-Hole Tube
描述
Potentiometer, Cermet, 1W, 50ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
TRIMMER, POTENTIOMETER, 50OHM 22TURN THR; TRIMMER, POTENTIOMETER, 50OHM 22TURN THRU HOLE; Track Resistance:50ohm; No. of Turns:22; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Through Hole
Trimmer Potentiometer, 50 Ohm 22Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:50Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:22Turns; Power Rating:1W Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3059Y-1-500LF