Bourns 3296Y-1-500LF
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 50 Ω, 0.5 W, THT, on top, 3296Y-1-500LF
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页21 年前
Datasheet2 页21 年前
Master Electronics
Factory Futures
3 个月趋势:
-1.58%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3296Y-1-500LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Stock
89,276
Resistance
50 Ω
50 Ω
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 50 ohm, Through Hole, 25 Turns
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50ohm, 5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 5 X 11.1mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.75W, 50ohm, 6.12V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
描述
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 50ohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 50 OHMS, PCB,25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
±10% ±100ppm/℃ 500mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:50Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3296 Series; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:-Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3296Y-1-500LF.