Bourns 3059Y-1-102LF
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Burklin Elektronik
element14 APAC
Electro Sonic
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.08%
Stock
14,382
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Chassis Mount, PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
TT Electronics78PR1KLF
Trimmer, Cermet, 1W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
TT Electronics89PR1KLF
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.75W 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics89WR1K
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 7519
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
描述
Potentiometer, Cermet, 1W, 1000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
TRIMMER, CERMET, REST 1 KILOHMS, THRU-HOLE, 22 TURNS, PWR-RTG 1W
Trimmer, 22 Turn 1K; Track Resistance:1Kohm; No. Of Turns:22Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3059 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Automotive Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3059Y-1-102LF