Bourns 3059Y-1-102
Trimmer, Cermet, 1W, 1000Ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100Ppm/Cel, 22 Turn(S) |Bourns 3059Y-1-102
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
DigiKey
Electro Sonic
Master Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
515
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Chassis Mount, Panel
Chassis Mount, PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 3/4W 25(Elec)Turn 2.03mm (12.7 X 5.59 X 13.59mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 27.4V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
描述
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1Kohms 10% 1-1/4 PC Mount
±10% ±100ppm/℃ 1W 1kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER-1 1/4IN RECT MT CERMET
SEALED,CERMET,1 1/4IN,22TURNS,1K,10%,SIDE,Y,BULK
TRIMPOT 1.0K OHM 1.25"REC CER MT
1K¦¸ ¡À10% 1W ¡À100ppm/¡æ 500V(DC) 8mm