Bourns 3009Y-1-100LF
Trimmer-3/4 Rectangular Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3009Y-1-100LF
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Mouser
Stock
6,546
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TRIMMER, CERMET, REST 10 OHMS, PCB,15 TURNS, PWR 0.75W, DIM 0.75INLX0.19INWX0.25INH
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer-3/4 Rectangular Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3009P-1-100LF
MULTI-TURN CERMET TRIMMER Trimmer, Cermet, 0.5W, 10ohm, 2.2V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TT Electronics64XR10LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64WR10LF
描述
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turns 2.36mm (20.57 X 4.83 X 8.98mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10ohms 10% 3/4inch Leadfree Rectangular
±10% ±100ppm/℃ 750mW 10Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS