Bourns 3009Y-1-100
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Master Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,846
Authorized Distributors
5
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Panel, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
PC Pin
Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
BournsRJ26FW100
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
描述
Trimmer-3/4" Rect Mt Cermet /Tube Packaging |Bourns, Inc. 3009Y-1-100
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10ohms 10% 3/4inch Leadfree Rectangular
±10% ±100ppm/℃ 750mW 10Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS